Gdzie wynaleziono sieć globalna WWW?

ForumGdzie wynaleziono sieć globalna WWW?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć! Zastanawiam się, czy ktoś wie, gdzie dokładnie została wynaleziona globalna sieć WWW. Szukałem w internecie, ale znalazłem wiele sprzecznych informacji. Czy ktoś ma wiedzę na ten temat i mógłby mi pomóc? Chciałbym poznać historię powstania sieci WWW, a szczególnie miejsce, w którym została wynaleziona. Byłbym wdzięczny za wszelkie informacje lub wskazówki, gdzie szukać. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 8 miesięcy ago

Globalna sieć WWW (World Wide Web) została wynaleziona w 1989 roku przez Brytyjczyka Sir Timothy'ego Bernersa-Lee, który wówczas pracował w Europejskiej Organizacji Badań Jądrowych (CERN) w Genewie. Berners-Lee opracował wówczas hipertekstowy system informacyjny, który umożliwiał tworzenie, przeglądanie i udostępnianie dokumentów w sieci. W 1990 roku Berners-Lee stworzył pierwszą stronę internetową, a w 1991 roku opublikował specyfikację WWW, która stała się podstawą dzisiejszej sieci.

Warto dodać, że Berners-Lee nie wynalazł samej sieci internetowej (która powstała już w latach 60. XX wieku), ale stworzył jedną z najważniejszych technologii wykorzystywanych w Internecie, która przyczyniła się do jego ogromnego rozwoju i popularności.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.