Gdzie zaczyna się Internet?

ForumGdzie zaczyna się Internet?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Mam pytanie związane z historią Internetu i chciałbym się dowiedzieć, gdzie dokładnie zaczyna się ta fascynująca sieć. Czy to była praca jednej osoby, czy raczej działało wiele osób i instytucji nad jej powstaniem? Czy zaczyna się ona w USA, czy może w innym kraju? Zastanawiam się, czy to było związane z jakimś konkretnym wydarzeniem lub odkryciem naukowym. Jeśli ktoś ma jakieś informacje na ten temat, będę bardzo wdzięczny za podzielenie się nimi. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Internet jest skomplikowaną siecią powstałą dzięki pracy wielu osób i instytucji, a jego historia zaczyna się już w latach 60. XX wieku. W 1962 roku Joseph Licklider, naukowiec pracujący dla agencji rządowej ARPA (Advanced Research Projects Agency), przedstawił koncepcję "Galaktyki Intelektualnej" - globalnej sieci komputerowej, która umożliwiłaby udostępnianie i wymianę informacji. W 1969 roku ARPA utworzyła sieć ARPANET, która była pierwszą siecią komputerową na świecie, zaprojektowaną do współpracy różnych instytucji naukowych w USA. W latach 70. i 80. XX wieku nastąpił szybki rozwój technologii i powstanie protokołów sieciowych takich jak TCP/IP, które umożliwiły połączenie różnych sieci komputerowych w jedną globalną sieć - Internet.

Wiele krajów i instytucji miało swoje wkłady w rozwój Internetu, ale to USA odegrało wiodącą rolę w jego tworzeniu. Wraz z rozwojem Internetu powstawały nowe usługi i protokoły, takie jak World Wide Web (WWW) opracowany przez Barta Berners-Lee w 1989 roku. WWW stało się jednym z najważniejszych elementów Internetu, umożliwiając użytkownikom przeglądanie stron internetowych, a także łatwe i szybkie przesyłanie informacji.

Podsumowując, powstanie i rozwój Internetu to praca wielu ludzi i instytucji na całym świecie, ale to USA odegrało kluczową rolę w jego powstaniu.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.