Gdzie zapisują się przeglądane strony internetowe?

ForumGdzie zapisują się przeglądane strony internetowe?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Ostatnio zacząłem się zastanawiać, gdzie właściwie zapisują się przeglądane strony internetowe w przeglądarce. Chciałbym wiedzieć, gdzie można znaleźć historię przeglądanych stron. Czy jest to miejsce, gdzie mogę sprawdzić, jakie strony były przeglądane w przeszłości? Czy te informacje są gdzieś zapisane w moim komputerze lub na serwerze przeglądarki? Chcę mieć pewność, że moje prywatne dane są bezpieczne. Bardzo proszę o odpowiedź i ewentualnie wskazówki, jak mogę usunąć historię przeglądania w razie potrzeby. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 6 miesięcy ago

W większości przeglądarek internetowych informacje o historii przeglądania są zapisywane na komputerze w postaci plików cookies lub cache. Oznacza to, że możesz znaleźć swoją historię przeglądania bezpośrednio na swoim komputerze, w ustawieniach przeglądarki.

W przeglądarce Google Chrome możesz znaleźć swoją historię przeglądania, klikając w trzy kropki w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierając "Historia" z menu. Tam będziesz mógł przeglądać swoją historię przeglądania i usunąć wybrane strony, jeśli chcesz.

W przeglądarce Mozilla Firefox możesz znaleźć swoją historię przeglądania, klikając w ikonę menu w prawym górnym rogu przeglądarki i wybierając "Biblioteka" z menu. Następnie kliknij na "Historia" i będziesz mógł przeglądać swoją historię przeglądania oraz usuwać wybrane strony.

W innych przeglądarkach, takich jak Safari czy Microsoft Edge, proces usuwania historii przeglądania jest podobny. W ogólności, możesz uzyskać dostęp do historii przeglądania przez menu w przeglądarce i wybrać odpowiednią opcję.

Jeśli chcesz zachować prywatność, warto regularnie czyścić historię przeglądania, szczególnie jeśli korzystasz z komputera publicznego lub udostępniasz swoje urządzenie innym osobom. Aby całkowicie usunąć historię przeglądania, możesz skorzystać z funkcji "Wyczyść historię" lub "Wyczyść dane przeglądania" w ustawieniach przeglądarki.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.