Ile iteracji zrealizuję przedstawiona pętla zapisana w języku PHP?

ForumIle iteracji zrealizuję przedstawiona pętla zapisana w języku PHP?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Witam, mam pytanie dotyczące pętli w języku PHP. Właśnie napisałem pętlę w PHP i chciałbym wiedzieć, ile razy zostanie ona wykonana w zależności od warunków w niej zawartych. Oto kod pętli:

perl
Copy code
for ($i = 0; $i < 10; $i++) {
// instrukcje wykonywane w każdej iteracji
}

Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, ile razy ta pętla zostanie wykonana? Zależy mi na jak najdokładniejszej odpowiedzi, aby wiedzieć, ile czasu potrzebuję na jej wykonanie. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 8 miesięcy ago

Przedstawiony kod jest napisany w języku Perl, a nie w PHP. W języku Perl kod ten spowoduje wykonanie pętli "for" 10 razy. W każdej iteracji zmienna "$i" zwiększa się o 1, a instrukcje w ciele pętli wykonywane są jednokrotnie w każdej iteracji. Czas wykonania pętli zależy od zawartości ciała pętli i złożoności instrukcji w niej zawartych.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.