Ile jest domen internetowych?

ForumIle jest domen internetowych?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim,
Chciałbym dowiedzieć się ile jest obecnie aktywnych domen internetowych na całym świecie. Wiem, że liczba ta rośnie z każdym dniem, ale chciałbym poznać szacunkowe dane, jakie aktualnie są dostępne. Interesują mnie zarówno domeny globalne, jak i narodowe. Wiem, że na początku 2021 roku było ich ponad 360 milionów, ale z pewnością liczba ta się zmieniła. Czy ktoś z Was ma aktualne dane na ten temat lub może polecić wiarygodne źródło informacji?

Będę wdzięczny za każdą pomoc w znalezieniu odpowiedzi. Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 9 miesięcy ago

Według najnowszych danych na koniec marca 2021 roku na świecie było ponad 366 milionów zarejestrowanych domen internetowych. Wśród nich 162 miliony to domeny z końcówką .com, 25 milionów to domeny z końcówką .net, a 15 milionów to domeny z końcówką .org. Liczba domen narodowych również rośnie i obecnie wynosi około 158 milionów. Źródłem tych danych jest Verisign, firma zajmująca się rejestracją i zarządzaniem globalną infrastrukturą domen internetowych. Warto jednak pamiętać, że liczba ta może się już zmienić, ponieważ ilość domen wciąż rośnie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.