Ile jest poziomów internetu?

ForumIle jest poziomów internetu?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Przygotowując się do nauki internetu, zastanawiam się, ile poziomów ma internet. Czy istnieje tylko jeden poziom, czy też istnieją jakieś subnety lub hierarchie? Chciałbym wiedzieć, czy istnieją jakieś poziomy, które są ważne do zrozumienia i jakie są ich cechy charakterystyczne. Bardzo doceniłbym wszelkie informacje i sugestie od doświadczonych użytkowników internetu lub ekspertów w tej dziedzinie. Z góry dziękuję za pomoc w zrozumieniu tej kwestii!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 6 miesięcy ago

W Internecie nie istnieje hierarchia lub subnety w tradycyjnym znaczeniu tych terminów. Wszystkie urządzenia podłączone do Internetu są połączone razem w jedną globalną sieć, która działa na podstawie protokołu TCP/IP. Jednakże, w związku z różnorodnością usług i aplikacji, jakie są dostępne w Internecie, można wyróżnić różne poziomy, które odpowiadają różnym funkcjom i sposobom wykorzystania sieci. Niektóre z tych poziomów to:
Warstwa fizyczna - obejmuje sprzętowy aspekt sieci, takie jak przewody, routery, modemy itp.

Warstwa protokołów - odpowiada za zdefiniowanie sposobu przesyłania danych pomiędzy urządzeniami, w tym protokołów komunikacyjnych i adresowania IP.

Warstwa aplikacji - obejmuje różnorodne aplikacje i usługi internetowe, takie jak przeglądarki internetowe, klienty poczty e-mail, serwisy społecznościowe i wiele innych.

Chociaż nie ma formalnej hierarchii w Internecie, to ważne jest zrozumienie różnych poziomów, ponieważ umożliwia to lepsze zrozumienie funkcjonowania sieci oraz jak wykorzystać jej zasoby w sposób efektywny i bezpieczny.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.