Ile kosztował internet w latach 90?

ForumIle kosztował internet w latach 90?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim,
Interesuje mnie, ile kosztował internet w latach 90? Wiem, że teraz jest bardzo powszechny i w zasadzie każdy ma do niego dostęp, ale w latach 90 był to jeszcze nowy wynalazek i zapewne kosztował więcej niż teraz. Czy ktoś może mi pomóc i podzielić się informacjami na ten temat?

Zastanawiam się, jak wiele ludzi było w stanie sobie na to pozwolić w tamtych czasach i czy internet był dostępny dla przeciętnego człowieka. Czy był to luksus, czy raczej standard dla osób korzystających z komputera?
Będę wdzięczny za wszelkie informacje na temat kosztów internetu w latach 90. Dzięki!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 9 miesięcy ago

W latach 90-tych dostęp do internetu był znacznie mniej powszechny niż dzisiaj, ponieważ nie było jeszcze łatwych i tanich sposobów na łączenie się z siecią. Koszty uzyskania dostępu do Internetu były zróżnicowane i zależały od wielu czynników, takich jak lokalizacja, rodzaj usługi i prędkość łącza.

W Polsce w latach 90-tych dostęp do internetu był raczej zarezerwowany dla nielicznych firm, instytucji i osób zamożnych. Koszty takiego dostępu były bardzo wysokie i wynosiły nawet kilka tysięcy złotych miesięcznie. Przeciętny użytkownik zwykle korzystał z internetu tylko w miejscach publicznych, takich jak kafejki internetowe czy biblioteki.

W innych krajach sytuacja była podobna - dostęp do internetu był zarezerwowany dla nielicznych i kosztowny. W USA, na przykład, koszt dostępu do internetu na początku lat 90-tych wynosił około 20-30 dolarów za godzinę połączenia, co było bardzo wysoką ceną.

Oczywiście, koszty te były dużo wyższe niż dzisiaj, ponieważ technologia była mniej rozwinięta, a infrastruktura sieciowa była słabo rozwinięta. Dzięki postępowi technologicznemu oraz upowszechnieniu się internetu w późniejszych latach, koszty dostępu do sieci uległy znacznej redukcji, a w wielu przypadkach stały się bardzo przystępne dla przeciętnego użytkownika.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.