Ile kosztuje certyfikat SSL?

ForumIle kosztuje certyfikat SSL?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej, zastanawiam się ile kosztuje certyfikat SSL dla mojej strony internetowej. Czy ktoś miał doświadczenie z zakupem certyfikatu SSL? Czy to drogie? Czy są jakieś opcje, które są bardziej przystępne cenowo? Zależy mi na tym, aby moja strona była bezpieczna dla użytkowników, ale nie chcę przepłacać. Czy ktoś może mi pomóc w znalezieniu najlepszej opcji dla mnie? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Radek odpowiedział 8 miesięcy ago

Certyfikat SSL (Secure Sockets Layer) to protokół szyfrowania, który zapewnia bezpieczne połączenie między użytkownikiem a serwerem. Koszt certyfikatu SSL może się różnić w zależności od dostawcy, typu certyfikatu i długości jego ważności.

Istnieją darmowe certyfikaty SSL, takie jak Let's Encrypt, ale ich stosowanie może wiązać się z nieco większym nakładem pracy, aby skonfigurować je na stronie internetowej. W przypadku płatnych certyfikatów, ceny zaczynają się od około 20-30 złotych na rok i mogą sięgać nawet kilkuset złotych w przypadku bardziej zaawansowanych opcji.

Przy wyborze certyfikatu SSL warto zwrócić uwagę na jego typ, czyli np. Wildcard SSL, który chroni wiele poddomen, lub EV SSL, który oferuje dodatkowe weryfikacje i pozwala na wyświetlanie zielonej kłódki w pasku adresu. Warto także zwrócić uwagę na długość ważności certyfikatu, ponieważ im dłuższa, tym zazwyczaj tańsza cena za rok.

Dobrym sposobem na znalezienie najlepszej oferty dla swojej strony internetowej jest porównanie różnych dostawców i ceny, a także przeczytanie opinii innych użytkowników. Najlepiej skonsultować się z doświadczonym specjalistą ds. bezpieczeństwa IT lub skorzystać z usług firmy hostingowej, która oferuje certyfikaty SSL jako część swojego pakietu usług.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.