Ile kosztuje Inspektor danych osobowych?

ForumIle kosztuje Inspektor danych osobowych?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Chciałbym zapytać, czy ktoś z Was zna orientacyjne ceny usług Inspektora Danych Osobowych lub miał doświadczenie z takim wynajmem? Wiem, że koszty mogą się różnić w zależności od wielkości i rodzaju działalności, ale chciałbym poznać przybliżone ceny za te usługi. Być może ktoś miał doświadczenie z wynajmem Inspektora Danych Osobowych i mógłby mi pomóc w oszacowaniu kosztów. Z góry dziękuję za odpowiedzi i uwagi na ten temat.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 9 miesięcy ago

Inspektor Ochrony Danych (IOD) to osoba odpowiedzialna za nadzór nad przetwarzaniem danych osobowych w organizacji i dbanie o to, aby działania firmy były zgodne z przepisami prawa o ochronie danych osobowych. Wysokość wynagrodzenia dla IOD zależy od wielu czynników, w tym od stopnia skomplikowania przetwarzanych danych oraz od wielkości organizacji.

Według raportu "Raport o rynku ochrony danych osobowych" przygotowanego przez Legalis oraz PwC Polska, średnie wynagrodzenie Inspektora Danych Osobowych w Polsce w 2020 roku wynosiło od 8 000 do 20 000 zł brutto miesięcznie, przy czym większość IOD zarabia od 10 000 do 15 000 zł brutto miesięcznie.

Warto jednak pamiętać, że koszt wynajmu Inspektora Danych Osobowych nie jest jedynym kosztem związanym z przestrzeganiem przepisów o ochronie danych osobowych. Firmy muszą także ponosić koszty szkoleń dla pracowników, audytów zewnętrznych i wewnętrznych, a także na przykład na oprogramowanie do zarządzania danymi osobowymi.

Przy wynajmie IOD należy także pamiętać o dodatkowych kosztach, takich jak ubezpieczenie OC IOD czy zakup specjalistycznych narzędzi do przetwarzania danych. Ostateczna cena usług IOD zależy od wielu czynników, dlatego najlepiej skontaktować się bezpośrednio z firmami oferującymi takie usługi i poprosić o wycenę na podstawie specyfikacji potrzeb swojej firmy.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.