Ile lat ma internet?

ForumIle lat ma internet?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej, szukam informacji na temat tego jak długo istnieje Internet i ile ma lat? Jestem zainteresowany historią Internetu i chcę poznać wiek tej technologii. Byłbym ciekawy, jak długo temu pojawił się pomysł na połączenie komputerów w jedną sieć i jak długo trwał proces tworzenia Internetu, który stał się podstawą dzisiejszej globalnej sieci.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 9 miesięcy ago
  • Internet to globalna sieć komputerowa, która pozwala na przesyłanie informacji na całym świecie. Pomysł na stworzenie takiej sieci pojawił się już w latach 60. XX wieku, kiedy to grupa naukowców z USA zaczęła pracować nad projektem Arpanet. Pierwsze połączenie między dwoma komputerami zostało nawiązane w 1969 roku, a w latach 70. Arpanet został otwarty dla szerszej grupy użytkowników.
  • W Polsce pierwsze próby połączenia z Internetem pojawiły się w latach 80., jednak do końca tej dekady Internet był dostępny tylko w niewielkiej liczbie instytucji naukowych. W latach 90. rozpoczął się rozwój Internetu w Polsce, a wraz z nim powstawały pierwsze portale internetowe i usługi online.
  • Można więc powiedzieć, że Internet istnieje już ponad 50 lat, licząc od pierwszych prac nad projektem Arpanet. W Polsce Internet jest dostępny od ponad 30 lat, ale jego rozwój w tym kraju przyspieszył dopiero w latach 90. i nadal trwa do dziś.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.