Ile znaków ma strona A4 bez spacji?

ForumIle znaków ma strona A4 bez spacji?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Mógłby mi ktoś powiedzieć, ile znaków zawiera strona A4 bez spacji? Potrzebuję tej informacji do swojego projektu i nie mogę nigdzie znaleźć dokładnej odpowiedzi. Czy ktoś mógłby mi pomóc? Czy to zależy od czcionki, którą używam, czy istnieje standardowy limit? Bardzo zależy mi na uzyskaniu precyzyjnej odpowiedzi, ponieważ jest to kluczowy element mojego projektu. Z góry dziękuję za wszelką pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 6 miesięcy ago

Standardowo, jeden znak bez spacji zajmuje około 0,25 cm (czyli 1 cm mieści 4 znaki), a standardowa strona A4 ma wymiary 21 cm na 29,7 cm. Dlatego też, jeśli używasz czcionki o rozmiarze 12 pt, to jedna strona A4 bez spacji może zawierać około 2200 znaków. Jednakże, należy pamiętać, że liczba ta może się różnić w zależności od użytej czcionki, rozmiaru i marginesów. Zaleca się więc przeprowadzenie własnych testów w celu uzyskania dokładnej liczby znaków dla danego projektu.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.