Jak cytować strony internetowe bez autora?

ForumJak cytować strony internetowe bez autora?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Mam pytanie dotyczące cytowania źródeł w pracy naukowej. Jak cytować strony internetowe bez autora? Czy istnieją jakieś szczególne zasady dla takich przypadków? Szukam informacji na ten temat, ale nie znalazłem jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Wiem, że konieczne jest podanie tytułu strony i daty, ale czy jest jeszcze coś, co powinienem uwzględnić? Czy istnieją specjalne sposoby cytowania, gdy nie znam autora? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki i porady w tej kwestii. Dzięki!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 6 miesięcy ago

W przypadku cytowania strony internetowej bez autora, zaleca się użyć tytułu jako pierwszego elementu w nawiasach, a następnie daty publikacji lub aktualizacji, jak również adresu URL.

  • Według zasad APA, jeśli nie jest znany dokładny rok publikacji, można użyć "nd" (no date). Przykład:
    Tytuł strony. (nd). Pobrano [data] z [adresu URL].
  • Jeśli nie jest dostępna ani data, ani autor, można podać tylko tytuł strony i adres URL:
    Tytuł strony. (nd). Pobrano z [adresu URL].

Ważne jest, aby zawsze upewnić się, że cytowane źródła są wiarygodne i dokładne, a w razie wątpliwości należy skontaktować się z nauczycielem lub bibliotekarzem, aby uzyskać pomoc w poprawnym cytowaniu strony internetowej bez autora.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.