Jak dodać adres do wyszukiwarki Google?

ForumJak dodać adres do wyszukiwarki Google?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, szukam informacji na temat dodawania adresu mojej strony internetowej do wyszukiwarki Google. Mam swoją stronę już od pewnego czasu i chciałbym, aby była łatwiej dostępna dla internautów, którzy szukają produktów lub usług, które oferuję. Jak to zrobić krok po kroku? Czy potrzebuję jakiejś specjalnej wiedzy technicznej, aby to zrobić? Bardzo chętnie posłucham porad od osób, które miały już doświadczenie z dodawaniem adresów swoich stron do wyszukiwarek. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Radek odpowiedział 9 miesięcy ago

Cześć! Dodanie swojej strony do wyszukiwarki Google jest bardzo ważne, jeśli chcesz, aby Twoja strona była łatwo dostępna dla internautów. Proces ten jest stosunkowo prosty i można go wykonać krok po kroku:

  1. Zaloguj się na konto Google i przejdź na stronę Search Console (https://search.google.com/search-console/about)
  2. Wybierz swoją witrynę i dodaj ją do Search Console za pomocą jednego z dostępnych sposobów (np. dodając tag meta do swojej strony lub pliku HTML zatytułowanego "google-site-verification.html").
  3. Potwierdź swoją własność nad witryną (przez pobranie pliku weryfikacyjnego i umieszczenie go na serwerze, dodanie rekordu DNS lub dodanie meta taga do kodu źródłowego swojej strony).
  4. Przejdź do sekcji "Sitemap" i dodaj mapę witryny (XML lub inny format) z adresami wszystkich podstron Twojej witryny.
  5. Odczekaj, aż Google przeanalizuje Twoją witrynę. Po tym czasie będziesz mógł zobaczyć raporty dotyczące Twojej witryny w Search Console, w tym informacje o indeksowaniu, błędach i zapytaniach.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat dodawania witryny do Google, zalecamy przejrzenie dokumentacji Search Console, która oferuje szczegółowe instrukcje dotyczące tego procesu. Powodzenia!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.