Jak napisać bibliografię ze strony internetowej?

ForumJak napisać bibliografię ze strony internetowej?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, chciałbym napisać pracę naukową i potrzebuję pomocy z napisaniem bibliografii ze strony internetowej. Jak mogę to zrobić? Czy istnieją narzędzia online, które ułatwią mi to zadanie? Czy powinienem użyć określonego stylu bibliograficznego i jakie informacje powinienem zawrzeć w bibliografii? Czy istnieją jakieś wytyczne, którymi powinienem się kierować? Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 9 miesięcy ago

Jeśli chcesz napisać bibliografię ze strony internetowej, możesz skorzystać z różnych narzędzi, które ułatwią ci to zadanie.

  • Najprostszym sposobem jest użycie generatora bibliografii, takiego jak EasyBib lub Citation Machine. Wystarczy wpisać adres strony internetowej, a generator sam utworzy odpowiednią bibliografię, stosując wybrany przez ciebie styl bibliograficzny.
  • Jeśli chodzi o styl bibliograficzny, zależy to od wymogów Twojej pracy naukowej. Wiele czasopism naukowych stosuje różne style bibliograficzne, np. APA, MLA lub Chicago, więc warto zwrócić uwagę na wytyczne edytorskie i wybór stylu, który jest wymagany w Twojej pracy.
  • Ogólnie rzecz biorąc, w bibliografii ze strony internetowej powinny znaleźć się takie informacje, jak autor, tytuł strony, data publikacji, adres URL i data, w której strona została odwiedzona. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w wytycznych dla danego stylu bibliograficznego.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.