Jak naprawić serwer proxy Windows 10?

ForumJak naprawić serwer proxy Windows 10?
Gość zapytał 5 miesięcy ago

Cześć! Mam problem z serwerem proxy w moim Windows 10. Nie jestem w stanie połączyć się z internetem i wyskakuje mi błąd "Nie można połączyć się z serwerem proxy". Próbowałem już różnych sposobów naprawy, ale żaden z nich nie działa. Czy ktoś miał podobny problem i wie, jak to naprawić? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 5 miesięcy ago

Problemy z serwerem proxy w Windows 10 mogą być powodowane przez różne czynniki, w tym błędy konfiguracji systemu, wirusy lub oprogramowanie szkodliwe, błędy w ustawieniach przeglądarki lub problemy z ustawieniami sieciowymi. Poniżej przedstawiam kilka sugestii dotyczących rozwiązania tego problemu:

  • Sprawdź ustawienia serwera proxy: Upewnij się, że ustawienia serwera proxy są prawidłowe. Aby to zrobić, przejdź do "Ustawienia" w przeglądarce i wyszukaj opcję "Połączenia". Upewnij się, że "Użyj automatycznej konfiguracji skryptu" lub "Użyj skryptu proxy" nie są zaznaczone, jeśli nie korzystasz z serwera proxy.
  • Wyłącz ustawienia serwera proxy: Jeśli nie korzystasz z serwera proxy, spróbuj wyłączyć ustawienia serwera proxy. Aby to zrobić, przejdź do "Ustawienia" w przeglądarce i wyszukaj opcję "Połączenia". Wyłącz wszystkie ustawienia serwera proxy, jeśli nie są potrzebne.
  • Przeskanuj system antywirusowym: Uruchom pełne skanowanie systemu za pomocą programu antywirusowego, aby upewnić się, że nie ma na komputerze wirusów lub oprogramowania szkodliwego, które może powodować problemy z serwerem proxy.
  • Zresetuj ustawienia sieciowe: Spróbuj zresetować ustawienia sieciowe do domyślnych wartości. Aby to zrobić, przejdź do "Ustawienia" w systemie Windows i wyszukaj opcję "Sieć i Internet". Następnie wybierz "Status" i kliknij "Zresetuj sieć".
  • Skontaktuj się z dostawcą usług internetowych: Jeśli żadne z powyższych rozwiązań nie działa, skontaktuj się z dostawcą usług internetowych, aby sprawdzić, czy nie ma problemów z siecią lub serwerem proxy.

Mam nadzieję, że te sugestie pomogą rozwiązać problem z serwerem proxy w Windows 10.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.