Jak nauczyć się tworzenia stron internetowych?

ForumJak nauczyć się tworzenia stron internetowych?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Zastanawiam się, czy ktoś mógłby mi pomóc w nauczeniu się tworzenia stron internetowych? Chciałbym poznać podstawy HTML, CSS i JavaScript, ale nie mam zielonego pojęcia, od czego zacząć. Czy ktoś mógłby mi polecić jakieś dobre materiały edukacyjne, takie jak kursy online, podręczniki lub wskazać jakieś wartościowe źródła? Byłbym bardzo wdzięczny za wszelkie sugestie i rady, które pomogą mi rozpocząć tę przygodę. Dziękuję z góry za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 9 miesięcy ago

Oczywiście, chętnie pomogę! Na początek polecam zacząć od nauki HTML i CSS, ponieważ są to podstawowe języki potrzebne do tworzenia stron internetowych.

  • Jeśli chodzi o kursy online, polecam stronę Codecademy (https://www.codecademy.com/learn/learn-html-css) - oferują oni interaktywne kursy HTML i CSS, które są bardzo przyjazne dla początkujących.
  • Innym dobrym źródłem może być strona W3Schools (https://www.w3schools.com/), która oferuje wiele przykładów kodów oraz instrukcji dotyczących HTML i CSS.
  • Kiedy już nabierzesz pewności w posługiwaniu się HTML i CSS, możesz zacząć uczyć się JavaScriptu, aby móc tworzyć bardziej interaktywne strony. Na Codecademy i W3Schools również znajdziesz interaktywne kursy JavaScriptu.
  • Co do oprogramowania, potrzebnego do tworzenia stron internetowych, zwykle wystarczy edytor tekstu, takie jak Notepad++ lub Sublime Text. Są one darmowe i dostępne na różne systemy operacyjne.

Mam nadzieję, że te informacje pomogą Ci zacząć naukę tworzenia stron internetowych. Powodzenia!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.