Jak nazywa się korzystanie z materiałów zamieszczonych w internecie bez podania danych autora?

ForumJak nazywa się korzystanie z materiałów zamieszczonych w internecie bez podania danych autora?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Hej

Chciałbym zapytać, jak określić tę praktykę i czy jest ona legalna. Czy mówimy o plagiacie, kradzieży intelektualnej, naruszeniu praw autorskich? Czy taka praktyka jest karalna? Z jakimi konsekwencjami prawny trzeba się liczyć, jeśli zostanie się przyłapanym na korzystaniu z cudzych materiałów bez zgody autora? Proszę o pomoc w rozwiązaniu tych wątpliwości i udzielenie informacji na temat tego zagadnienia.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 8 miesięcy ago

Korzystanie z materiałów zamieszczonych w internecie bez podania danych autora, a tym bardziej bez uzyskania zgody na ich wykorzystanie, jest naruszeniem praw autorskich. Można to nazwać plagiatem lub kradzieżą intelektualną. Takie działanie jest nielegalne i podlega karze. Konsekwencje prawne zależą od kraju, w którym naruszenie miało miejsce i od konkretnych przepisów dotyczących prawa autorskiego. W niektórych krajach kary za naruszenie praw autorskich mogą obejmować grzywny, odszkodowania, a nawet kary pozbawienia wolności. Wszystko zależy od okoliczności konkretnego przypadku. Dlatego też, aby uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji prawnych, zawsze należy upewnić się, czy dany materiał jest legalnie dostępny do wykorzystania oraz uzyskać odpowiednie zgody na jego wykorzystanie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.