Jak nazywa się pierwsza strona internetowa?

ForumJak nazywa się pierwsza strona internetowa?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, poszukuję informacji na temat pierwszej strony internetowej. Chciałbym się dowiedzieć, jak nazywała się pierwsza strona internetowa w historii internetu. Czy ktoś może mi pomóc? Zastanawiam się, czy pierwsza strona miała jakąś nazwę lub adres URL, który mógłby mi pomóc w znalezieniu jej w sieci. Będę wdzięczny za każdą pomoc w znalezieniu odpowiedzi. Z góry dziękuję!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 9 miesięcy ago

Pierwsza strona internetowa została utworzona przez brytyjskiego informatyka Sir Timothy'ego Johna Bernersa-Lee w 1991 roku. Strona nie miała oficjalnej nazwy ani adresu URL, ale można ją znaleźć pod adresem http://info.cern.ch/hypertext/WWW/TheProject.html. Strona ta zawierała informacje o projekcie World Wide Web, który Berners-Lee opracował w CERN (Organizacja Europejska Badań Jądrowych). Na stronie można było znaleźć również instrukcje dotyczące korzystania z systemu hypertextowego, który stał się podstawą dla dzisiejszych stron internetowych.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.