Jak nazywal się poprzednik internetu?

ForumJak nazywal się poprzednik internetu?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Witam, zastanawiam się jak nazywał się poprzednik internetu. Słyszałem o nim kilka razy i jestem ciekaw, co to dokładnie było. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podać odpowiedź na to pytanie? Zależy mi na dokładnej i rzetelnej informacji, ponieważ chcę nauczyć się więcej na temat historii internetu. Czy może ktoś mi wyjaśnić, co to było i w jaki sposób działało? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 6 miesięcy ago

Poprzednik internetu to Arpanet, co było pierwszą siecią komputerową, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 60. XX wieku. Arpanet został stworzony w celu umożliwienia wymiany informacji pomiędzy amerykańskimi uczelniami i instytucjami rządowymi. Sieć ta była oparta na protokole komunikacyjnym TCP/IP, który stał się podstawą internetu, jakiego znamy dzisiaj. W ciągu kilku lat Arpanet rozrosła się i stała się globalnym systemem, który przyczynił się do powstania i rozwoju internetu.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.