Jak otworzyc CSS w HTML?

ForumJak otworzyc CSS w HTML?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć! Chciałbym/miałbym pytanie dotyczące programowania stron internetowych. Jak mogę otworzyć CSS w HTML? Próbowałem już kilku sposobów, ale nie wiem, co robię źle. Chcę dodać niektóre style do mojej strony internetowej i wiem, że CSS jest odpowiednim narzędziem do tego. Czy jest jakiś konkretny kod, który muszę dodać, aby otworzyć CSS w HTML? Będę wdzięczny za wszelkie wskazówki lub porady, które pomogą mi osiągnąć mój cel. Z góry dziękuję!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Radek odpowiedział 6 miesięcy ago

Aby otworzyć CSS w HTML, musisz dodać link do pliku CSS w sekcji nagłówkowej strony HTML. Możesz to zrobić, dodając następujący kod w sekcji nagłówkowej HTML:

< head>
< link rel="stylesheet" type="text/css" href="style.css">
< /head>

  • W tym przykładzie plik CSS o nazwie "style.css" znajduje się w tym samym folderze, co plik HTML. Jeśli plik CSS znajduje się w innym folderze, musisz podać pełną ścieżkę do pliku.
  • Pamiętaj, że w pliku CSS musisz używać selektorów CSS, aby wskazać elementy HTML, do których mają być stosowane style. Na przykład, jeśli chcesz zmienić kolor tekstu nagłówka strony, możesz dodać taki kod do pliku CSS:

h1 {
color: red;
}

  • Ten kod zmieni kolor tekstu nagłówka strony na czerwony.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.