Jak otworzyć stronę PHP?

ForumJak otworzyć stronę PHP?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej, szukam pomocy w otwarciu strony PHP, ale nie mam zbyt dużego doświadczenia w programowaniu. Czy ktoś mógłby mi powiedzieć, jak to zrobić w prosty sposób? Chciałbym zobaczyć kod strony i nauczyć się czegoś nowego. Czy muszę pobrać jakieś oprogramowanie, czy mogę to zrobić za pomocą przeglądarki? Będę wdzięczny za wszelkie sugestie i wskazówki!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 9 miesięcy ago

Otwarcie strony PHP jest możliwe na kilka sposobów.

  • Najprostszy sposób to umieszczenie pliku z kodem PHP na serwerze i otwarcie go w przeglądarce internetowej. Jednak aby to zrobić, potrzebujesz serwera internetowego z zainstalowanym oprogramowaniem PHP. Jeśli masz już taki serwer, możesz umieścić plik PHP na nim i uruchomić go w przeglądarce, wpisując adres URL pliku PHP w pasku adresu.
  • Jeśli nie masz serwera internetowego, możesz skorzystać z aplikacji lokalnego serwera, takiej jak XAMPP lub WAMP, które zawierają oprogramowanie serwera, w tym PHP. Po zainstalowaniu aplikacji, możesz umieścić plik PHP w folderze "htdocs" i uruchomić go w przeglądarce, wpisując adres URL serwera lokalnego.
  • Możesz również skorzystać z edytora kodu, takiego jak Visual Studio Code, Notepad++ lub Sublime Text, aby otworzyć plik PHP na swoim komputerze i zobaczyć kod. Jednak w tym przypadku nie będziesz mógł uruchomić strony, ponieważ PHP musi być uruchamiane na serwerze.

Mam nadzieję, że te wskazówki pomogą Ci otworzyć stronę PHP i nauczyć się czegoś nowego!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.