Jak sprawdzić czy strona internetowa jest dostępna cyfrowo?

ForumJak sprawdzić czy strona internetowa jest dostępna cyfrowo?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć wszystkim!
Potrzebuję Waszej pomocy w sprawie dostępności cyfrowej stron internetowych. Czy ktoś z Was wie, jak można sprawdzić, czy dana strona internetowa jest dostępna dla osób z niepełnosprawnościami?
Jako osoba zainteresowana tematyką dostępności, chciałbym dowiedzieć się, jak ocenić, czy dana strona internetowa spełnia wymogi dostępności cyfrowej. Czy istnieją jakieś narzędzia lub metody, które mogę wykorzystać do przeprowadzenia takiej oceny?
Interesują mnie przede wszystkim aspekty dostępności dla osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, takimi jak wady wzroku, słuchu, ruchu czy trudności w korzystaniu z urządzeń. Czy istnieją jakieś standardy czy wytyczne, na podstawie których można ocenić dostępność strony?
Bardzo doceniam Waszą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie. Dostępność cyfrowa jest ważna, aby każdy mógł korzystać z zasobów internetowych bez przeszkód. Dlatego chciałbym dowiedzieć się jak najwięcej na ten temat.
Z góry dziękuję za Wasze wskazówki, porady i sugestie!
Pozdrawiam

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
0 odpowiedzi

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.