W którym roku Polska otrzymała dostęp do internetu?

ForumW którym roku Polska otrzymała dostęp do internetu?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Dzień dobry

Zastanawiam się, czy ktoś może mi pomóc z jednym pytaniem. Chciałbym dowiedzieć się, w którym roku Polska po raz pierwszy otrzymała dostęp do internetu. Jestem tutaj, ponieważ jestem pełen ciekawości na ten temat i chciałbym poznać trochę historii naszego kraju. Jeśli ktoś z Was ma jakieś informacje na ten temat, byłbym wdzięczny za podzielenie się nimi. Z góry dziękuję i czekam na Wasze odpowiedzi!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 8 miesięcy ago

W Polsce pierwsze połączenie z internetem zostało ustanowione w 1991 roku. Był to moment, w którym powstał pierwszy w pełni działający węzeł internetowy w Polsce. Wcześniej, już od 1984 roku, istniało połączenie satelitarne z systemem komunikacji internetowej, ale było ono stosowane tylko w celach naukowych i badawczych.

Połączenie z internetem zostało ustanowione przez Akademickie Centrum Komputerowe (obecnie NASK - Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa). Niecałe dwa lata później powstał polski punkt obecności w globalnej sieci - punkt dostępu do internetu. Od tego czasu internet zaczął się rozwijać w Polsce, stając się coraz popularniejszy i szeroko dostępny dla użytkowników.

Warto zauważyć, że w tamtych czasach internet nie był tak popularny i powszechny, jak jest teraz. Był dostępny tylko dla niewielkiej grupy osób, głównie naukowców i pracowników uczelni. Dopiero w kolejnych latach, wraz z rozwojem technologii i zmniejszeniem kosztów, internet stał się masowo dostępny dla społeczeństwa.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.