W którym roku Polska uzyskała dostęp do internetu?

ForumW którym roku Polska uzyskała dostęp do internetu?
Gość zapytał 7 miesięcy ago

Dzień dobry, orientujecie się może, kiedy Polska miała pierwszy dostęp do internetu? Jestem ciekaw, czy to było w latach 90., kiedy wiele innych krajów już korzystało z tej technologii. Czy był to rok 2000, kiedy to internet podbił serca ludzi na całym świecie? Może był to inny rok? Czekam na wasze odpowiedzi i mam nadzieję, że ktoś będzie wiedział więcej na ten temat! Dzięki z góry za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 7 miesięcy ago

Polska miała pierwszy dostęp do internetu w 1991 roku. Wtedy to Politechnika Gdańska, pod kierownictwem dr. Marka Żbikowskiego, połączyła się z siecią NSFNET, która była częścią globalnej sieci komputerowej. Było to jednak ograniczone połączenie i dostęp do internetu w Polsce był wówczas bardzo limitowany. Dopiero w latach 1993-1994, polskie uczelnie i instytucje badawcze zaczęły uzyskiwać pełny dostęp do internetu, dzięki połączeniu z siecią TEN-34, a później z globalnymi sieciami takimi jak EARN/BITNET czy EUNET. Dlatego można powiedzieć, że Polska zaczęła korzystać z internetu we wczesnych latach 90.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.