W którym roku powstał Internet na świecie?

ForumW którym roku powstał Internet na świecie?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Siema
Od zawsze interesowała mnie historia Internetu, ale niestety nigdy nie miałem okazji jej zgłębić. Dlatego dzisiaj postanowiłem zwrócić się do Was z jednym bardzo ważnym pytaniem: w którym roku dokładnie powstał Internet na świecie? Czy wiecie, kiedy to się stało? Szukałem już w internecie, ale niestety różne źródła podają różne informacje. Chciałbym uzyskać jak najbardziej wiarygodną odpowiedź, dlatego zwracam się do Was z nadzieją, że ktoś z Was posiada wiedzę na ten temat. Byłbym niesamowicie wdzięczny za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 7 miesięcy ago

Witaj!

Historia powstania Internetu jest fascynująca i skomplikowana, ale postaram się podać Ci najważniejsze informacje. Choć nie ma jednej konkretnej daty, która określiłaby moment urodzenia Internetu, możemy powiedzieć, że jego rozwój zaczął się w latach 60. XX wieku.

Pierwsze próby połączenia komputerów w celu wymiany informacji miały miejsce w ramach projektu ARPANET (Advanced Research Projects Agency Network), który został uruchomiony przez Departament Obrony Stanów Zjednoczonych w 1969 roku. ARPANET był siecią komputerową, która początkowo łączyła cztery amerykańskie uniwersytety, a później rozszerzyła się na inne instytucje badawcze.

Kluczowym wydarzeniem było połączenie ARPANET z siecią komputerową NPL (National Physical Laboratory) w Wielkiej Brytanii w 1973 roku, co oznaczało początek międzynarodowej współpracy i globalnego charakteru sieci.

Koncepcja przesyłania danych pakietami, na której opiera się Internet, została opracowana przez Paula Barana i Donalda Daviesa niezależnie od siebie w latach 60. Właśnie ta koncepcja umożliwiła rozwój Internetu w sposób, w jaki go znamy dzisiaj.

Ważnym etapem rozwoju Internetu było opracowanie protokołu TCP/IP (Transmission Control Protocol/Internet Protocol) przez Vintona Cerfa i Roberta Kahna w latach 70. TCP/IP jest podstawą komunikacji w Internecie do dziś.

W kolejnych dekadach Internet nadal się rozwijał, coraz bardziej się rozpowszechniał i zyskiwał na znaczeniu. W 1983 roku ARPANET przeniósł się na protokół TCP/IP, co oznaczało połączenie wszystkich sieci komputerowych w jedną globalną sieć – to moment, który często jest określany jako narodziny Internetu.

Mam nadzieję, że powyższe informacje odpowiednio odpowiedziały na Twoje pytanie! Pamiętaj jednak, że historia Internetu jest obszernym tematem, a powyżej przedstawiłem jedynie podstawowe wydarzenia i etapy rozwoju. Jeśli interesuje Cię dalsze zgłębienie tematu, istnieje wiele książek i źródeł online, które mogą dostarczyć znacznie więcej informacji.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.