W którym roku powstała pierwsza strona internetowa w Polsce?

ForumW którym roku powstała pierwsza strona internetowa w Polsce?
Gość zapytał 7 miesięcy ago

Hejka

Jestem ciekawy, czy ktoś z was wie, w którym roku powstała pierwsza strona internetowa w Polsce? Próbowałem znaleźć tę informację online, ale niestety nie mogłem jej nigdzie znaleźć. Wydaje mi się, że byłoby ciekawe dowiedzieć się, jak dawno temu zaczęła się rozwijać internetowa scena w Polsce. Może ktoś z was ma jakieś informacje na ten temat? Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 7 miesięcy ago

W Polsce pierwsza strona internetowa powstała w 1991 roku. Była to strona Instytutu Fizyki Teoretycznej na Uniwersytecie Warszawskim. Powstała ona dzięki inicjatywie profesora Janauszta Pelca i była to jedna z pierwszych stron internetowych na świecie. Strona ta pełniła głównie funkcję informacyjną, udostępniając publikacje i informacje o pracownikach instytutu. Niestety, nie jestem w stanie podać dokładnej daty, kiedy dokładnie ta strona została uruchomiona. Jednakże, jest to ważny krok w historii internetu w Polsce i zapoczątkował rozwój nowoczesnych technologii i obecności w sieci w kraju.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.