W którym roku powstała pierwsza strona WWW?

ForumW którym roku powstała pierwsza strona WWW?
Gość zapytał 4 miesiące ago

Czy ktoś wie, w którym roku powstała pierwsza strona WWW? Dzisiaj natknąłem się na pewną dyskusję i nie mogłem znaleźć pewnej odpowiedzi. Niektóre źródła mówią, że pierwsza strona została stworzona pod koniec lat 80. przez Tima Bernersa-Lee, ale nie jestem pewien czy to jest prawda. Czy ktoś może mi pomóc i podzielić się swoją wiedzą na ten temat? Byłbym wdzięczny za jakiekolwiek informacje!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 4 miesiące ago

Pierwsza strona WWW została stworzona przez Tima Bernersa-Lee w 1990 roku. Berners-Lee jest uważany za twórcę World Wide Web (WWW) i jest autorem pierwszego przeglądarki, serwera oraz strony internetowej. W marcu 1989 roku Berners-Lee opublikował projekt propozycji dla systemu zarządzania informacją na CERN (Organizacja Europejskiego Ośrodka Badań Jądrowych) w Szwajcarii. Na podstawie tej propozycji stworzono pierwszą przeglądarkę internetową o nazwie WorldWideWeb oraz pierwszą stronę internetową. Strona ta nie jest już dostępna online, ale można znaleźć odtworzenia oryginalnego wyglądu strony.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.