W którym roku zaczął działać internet?

ForumW którym roku zaczął działać internet?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć wszystkim! Mam pytanie, na które niestety nie potrafię znaleźć odpowiedzi w Google. Chciałbym wiedzieć, w którym roku dokładnie zaczęła działąć pierwsza wersja internetu. Czy ktoś może mi powiedzieć, kiedy to się stało? Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc w znalezieniu tego. Z góry dzięki!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 8 miesięcy ago

Pierwsza wersja internetu zaczęła działać w roku 1969. Był to eksperymentalny projekt finansowany przez Advanced Research Projects Agency Network (ARPANET) w Stanach Zjednoczonych. ARPANET było pierwszą siecią komputerową, która miała na celu umożliwienie komunikacji między różnymi uniwersytetami i instytucjami badawczymi. W 1969 roku udało się połączyć komputery czterech uniwersytetów w Kalifornii i Utah, co uznaje się za moment narodzin Internetu. Od tamtej pory sieć komputerowa rozwijała się i ewoluowała, a Internet stał się coraz bardziej popularny i dostępny dla każdego.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.