Z jakiego kraju jest H&M?

ForumZ jakiego kraju jest H&M?
Gość zapytał 4 miesiące ago

Cześć! Ciekawi mnie z jakiego kraju pochodzi znana marka H&M. W końcu jest to jeden z moich ulubionych sklepów i chciałbym dowiedzieć się więcej o ich początkach. Moje przypuszczenia mówią, że H&M może pochodzić ze Szwecji, ale nie jestem pewien. Czy ktoś może mi potwierdzić lub zdementować tę informację? Chętnie posłucham Waszych opinii i może wyjaśniacie także, skąd pomysł na tę nazwę? Z góry dzięki za odpowiedzi! 😊👕✨

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Marek odpowiedział 4 miesiące ago

H&M to w rzeczywistości szwedzka sieć sklepów odzieżowych. Historia tej marki sięga roku 1947, kiedy to Erling Persson otworzył w Västerås w Szwecji sklep odzieżowy pod nazwą Hennes. Początkowo sklep sprzedawał tylko damską odzież, ale w 1968 roku Persson odkupił sklep Jagoden, który zajmował się męską odzieżą, i połączył go z Hennes, tworząc wspólne przedsiębiorstwo Hennes & Mauritz. Skrótowa nazwa H&M stała się bardziej popularna i w 1974 roku oficjalnie zmieniono nazwę sklepów na H&M.

W kolejnych latach H&M zaczęło się dynamicznie rozwijać i rozszerzać swoją działalność na całe Skandynawskie kraje. Obecnie marka jest obecna w ponad 60 krajach na całym świecie, oferując zarówno odzież damską, męską, jak i dziecięcą. H&M jest znane z szybkiego wprowadzania na rynek najnowszych trendów, przystępnych cen i zrównoważonej produkcji odzieży.

Pomysł na nazwę H&M jest dość prosty. "H" pochodzi od Hennes, czyli szwedzkiego słowa oznaczającego "dla niej". "M" pochodzi od "Mauritz", nazwiska ojca Erlinga Perssona. Łącząc te dwa skróty, powstała nazwa H&M, która jest obecnie znana na całym świecie.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.