BAN w Google

BAN (ang. Blacklist Automatic Nullification) to mechanizm stosowany przez wyszukiwarkę Google, który służy do usuwania stron internetowych z indeksu wyszukiwarki, jeśli są one uważane za nieetyczne lub niezgodne z polityką Google. Strony, które zostaną zbanowane, nie będą wyświetlane w wynikach wyszukiwania, co oznacza, że będą one mniej widoczne dla użytkowników.

Najczęstszych powody, przez które strona internetowa może zostać zbanowana przez Google, to:

 1. Spam: Wysyłanie niechcianych wiadomości e-mail lub umieszczanie linków na różnych stronach internetowych w celu pozycjonowania strony w wynikach wyszukiwania.
 2. Nieetyczne praktyki SEO: Stosowanie sztuczek i trików, takich jak cloaking, keyword stuffing lub link buying, w celu uzyskania lepszych wyników w wyszukiwarce.
 3. Nielegalne treści: Umieszczanie treści nielegalnych, takich jak pirackie pliki lub nielegalne kopie filmów lub muzyki, na stronie internetowej.
 4. Wykorzystywanie wyszukiwarki do celów oszustwa lub phishingu: Stosowanie wyszukiwarki do oszukiwania ludzi lub wyłudzania danych osobowych za pomocą fałszywych stron internetowych.

Jeśli strona internetowa zostanie zbanowana przez Google, właściciel strony może skorzystać z procesu odbanowania, aby przywrócić stronę do indeksu wyszukiwarki. Proces ten wymaga złożenia wniosku do Google z prośbą o przywrócenie strony do indeksu, a następnie przestrzeganie wytycznych Google dotyczących dobrych praktyk SEO i jakości treści.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Gwiazdka.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.