Dane strukturalne

Dane strukturalne (structural data, dane uporządkowane, rich snippets) to specjalne oznaczenia HTML, które umożliwiają wyszukiwarkom internetowym na lepsze zrozumienie treści strony internetowej i udostępnienie dodatkowych informacji o niej w wynikach wyszukiwania.

Dane strukturalne są używane głównie do opisywania treści stron internetowych związanych z produktami, recenzjami, wydarzeniami, filmami itp. Pozwalają one wyszukiwarkom na wyświetlenie dodatkowych informacji o stronie, takich jak cena produktu, ocena, data wydarzenia itp. w wynikach wyszukiwania.

Dane strukturalne są opisywane za pomocą specjalnych tagów HTML, takich jak “schema.org” lub “microdata”. Są one czytane przez wyszukiwarki i umożliwiają im na lepsze zrozumienie treści strony internetowej oraz na jej lepsze wyświetlanie w wynikach wyszukiwania.

Dane strukturalne są ważne dla SEO (ang. Search Engine Optimization), ponieważ pozwalają na lepsze wyświetlanie stron internetowych w wynikach wyszukiwania i mogą zwiększyć ich widoczność oraz atrakcyjność dla użytkowników.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Gwiazdka.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.