Edge Rank

Edge Rank to algorytm używany przez Facebook do określenia, jakie treści powinny być wyświetlane użytkownikom w ich strumieniu wiadomości. Algorytm ten wziął swoją nazwę od faktu, że treści są przedstawiane użytkownikom w formie grafu składającego się z różnych elementów (np. postów, zdjęć, linków), a każdy z nich nazywany jest “krawędzią” (ang. “edge“).

Edge Rank jest używany do oceny, jak ważne są dla danego użytkownika dane treści i na tej podstawie decyduje o tym, które z nich powinny być wyświetlane na górze strumienia wiadomości, a które mogą zostać umieszczone niżej lub nawet pominięte całkowicie. Algorytm bierze pod uwagę różne czynniki, takie jak popularność treści, interakcje użytkownika z nimi (np. lajki, komentarze, udostępnienia) oraz zaangażowanie użytkownika w aktywność na stronie. W ten sposób Edge Rank ma zapewnić użytkownikom jak najlepsze doświadczenie korzystania z Facebooka i umożliwić im łatwiejszy dostęp do treści, które ich interesują.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Samochód.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.