Fraza kluczowa

Fraza kluczowa (keywords, keyphrases) – słowa lub zwroty, które są ważne dla danej strony internetowej i są często używane przez użytkowników w wyszukiwarkach internetowych w celu znalezienia tej strony. Fraza kluczowa jest ważna dla pozycjonowania strony internetowej w wynikach wyszukiwania, ponieważ wyszukiwarki internetowe wykorzystują frazy kluczowe do oceny treści strony i do określania jej relevance dla konkretnego zapytania wyszukiwania.

Optymalizacja strony internetowej pod kątem fraz kluczowych, zwana również SEO on-page, polega na uwzględnieniu fraz kluczowych w różnych elementach strony, takich jak tytuł, nagłówki, treść i metadane, w celu podniesienia jej pozycji w wynikach wyszukiwania. Fraza kluczowa powinna być naturalnie wpleciona w treść strony i być adekwatna do jej tematyki, aby nie była odrzucana przez wyszukiwarki internetowe jako spam.

Istnieją różne rodzaje fraz kluczowych, które mogą być stosowane w optymalizacji stron internetowych pod kątem SEO. Oto kilka przykładów:

 1. Fraza krótka: to krótka fraza składająca się z jednego lub kilku słów, np. “buty sportowe”.
 2. Fraza długa: to dłuższa fraza składająca się z kilku słów, np. “najlepsze buty sportowe do biegania”.
 3. Fraza tzw. long tail (długi ogon): to bardzo długa fraza, zwykle składająca się z kilku zdań lub nawet całego pytania, np. “Gdzie mogę kupić najlepsze buty sportowe do biegania w niskiej cenie?”.
 4. Słowa kluczowe lokalne: to słowa kluczowe, które odnoszą się do określonego obszaru geograficznego, np. “fryzjer Kraków”.
 5. Słowa kluczowe z zapytaniem: to słowa kluczowe, które zawierają pytanie, np. “Jak wyczyścić buty sportowe?”

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Filiżanka.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.