Https

HTTPS (HyperText Transfer Protocol Secure) to bezpieczna wersja protokołu HTTP (HyperText Transfer Protocol), który jest używany do przenoszenia danych pomiędzy serwerem a przeglądarką internetową. HTTPS jest często używany do przesyłania poufnych lub wrażliwych danych, takich jak hasła, dane osobowe czy informacje finansowe.

Protokół HTTPS wykorzystuje certyfikat SSL (Secure Sockets Layer) lub TLS (Transport Layer Security) do szyfrowania danych przesyłanych pomiędzy serwerem a przeglądarką. Szyfrowanie to pozwala na ochronę danych przed kradzieżą lub nieupoważnionym dostępem podczas przesyłania ich przez sieć internetową.

Aby używać protokołu HTTPS, serwer musi posiadać odpowiedni certyfikat SSL/TLS. Certyfikat ten jest wystawiany przez niezależne jednostki certyfikujące (ang. Certificate Authorities), które potwierdzają, że serwer jest prawdziwym serwerem oraz że jego identyfikacja została potwierdzona.

Używanie protokołu HTTPS jest szczególnie ważne w przypadku witryn internetowych, które przetwarzają poufne dane lub informacje finansowe. Może być również przydatne dla witryn, które chcą zapewnić swoim użytkownikom poczucie bezpieczeństwa oraz zaufanie. Wiele przeglądarek internetowych oznacza strony korzystające z protokołu HTTPS ikoną kłódki lub napisem “bezpieczne”, co może zachęcić użytkowników do korzystania z takich witryn.

Skontaktuj się z nami

Jesteś gotów na podbój internetu?

Nie zwlekaj. Skontaktuj się z nami już teraz.
Zadzwoń tel: +48 573 568 909 lub zostaw dane kontaktowe.

  Proszę udowodnić, że jesteś człowiekiem, wybierając Filiżanka.
  Strony i sklepy internetowe - tworzenie i projektowanie stron i sklepów www
  Skontaktuj się z nami i spraw,
  aby Twój biznes był widoczny w sieci!

  Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

  Oops, coś poszło nie tak...

  Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.