Co oznacza Copyright na stronie internetowej?

ForumCo oznacza Copyright na stronie internetowej?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć! Szukam informacji na temat oznaczenia "Copyright" na stronie internetowej. Co dokładnie oznacza to słowo i jakie prawa daje właścicielowi strony? Dla mnie ważne jest poznanie podstawowych zasad dotyczących prawa autorskiego, aby móc odpowiednio chronić swoje prawa jako właściciel strony internetowej.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 9 miesięcy ago

"Copyright" to termin, który oznacza prawa autorskie. Jest to prawnie chroniona własność intelektualna, która daje właścicielowi utworu, w tym przypadku strony internetowej, prawo do kontroli nad wykorzystaniem swojego dzieła przez innych. Oznaczenie "Copyright" na stronie internetowej informuje innych, że wszystkie prawa autorskie należą do właściciela strony, a używanie lub kopiowanie zawartości strony bez jego zgody jest niezgodne z prawem.

Właściciel strony internetowej posiada wiele praw autorskich, w tym prawo do decydowania o wykorzystaniu swojego dzieła, kopiowania, dystrybucji, modyfikowania i prezentowania go publicznie. Te prawa są ważne, ponieważ chronią twórców przed kradzieżą intelektualną i zapewniają im kontrolę nad wykorzystaniem ich dzieł.

Oznaczenie "Copyright" na stronie internetowej nie jest wymagane przez prawo, ale może pomóc w zapobieganiu naruszeniom praw autorskich. Właściciel strony internetowej może również zdecydować się na inne oznaczenia, takie jak "All rights reserved" lub "Wszelkie prawa zastrzeżone", aby wskazać, że wszystkie prawa autorskie należą do niego.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.