Co oznacza WWW w adresie internetowym?

ForumCo oznacza WWW w adresie internetowym?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim,

Chciałbym zadać pytanie dotyczące adresów internetowych. Wiemy, że większość adresów internetowych zaczyna się od WWW. Ale co tak naprawdę oznacza to WWW? Czy to jest tylko zwykła skrótowa nazwa czy coś więcej? A może jest to już przestarzała konwencja? Czekam na wasze odpowiedzi i opinie.

Pozdrawiam!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 9 miesięcy ago

Skrót WWW w adresie internetowym oznacza World Wide Web, czyli światową sieć internetową. World Wide Web to system hipertekstowy umożliwiający przeglądanie i przesyłanie informacji w formie stron internetowych. Adresy stron internetowych zaczynają się zazwyczaj od protokołu HTTP lub HTTPS, po którym następuje właśnie WWW i nazwa domeny, na przykład www.google.com. Oznaczenie WWW jest używane dla odróżnienia adresów internetowych od innych typów adresów, takich jak adresy e-mail czy numerów IP.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.