Co się stalo z torrenty org?

ForumCo się stalo z torrenty org?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć! Szukam informacji na forum dotyczącej statusu strony internetowej "torrenty org". Chciałbym dowiedzieć się, co się z nią stało i dlaczego nie jest już dostępna. Dzięki za odpowiedzi pozdrawiam!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 9 miesięcy ago

Witaj! Strona internetowa "torrenty org" była jedną z popularnych stron oferujących dostęp do plików torrent. Niestety, w 2020 roku strona została zamknięta przez organy ścigania z powodu naruszania praw autorskich.

Wcześniej, w 2018 roku, strona była już zablokowana przez polskie sądy na wniosek różnych wytwórni filmowych i firm branży rozrywkowej. Mimo to, strona ciągle działała pod innymi adresami URL, co umożliwiało dostęp do niej.

Jednakże, w 2020 roku właściciele strony zostali oskarżeni o naruszenie praw autorskich i przestępstwa przeciwkościelne związane z prowadzeniem serwisu umożliwiającego udostępnianie plików torrent, a także oszustw internetowych, wymuszania i wyłudzeń. W wyniku postępowania, strona została zamknięta, a właściciele zostali zatrzymani przez policję.

Warto zaznaczyć, że korzystanie z plików torrent, które naruszają prawa autorskie, jest nielegalne, a pobieranie takich plików może prowadzić do odpowiedzialności prawnej. W związku z tym, zaleca się korzystanie z legalnych źródeł, takich jak serwisy streamingowe oferujące dostęp do filmów i seriali za opłatą lub darmowe źródła udostępniające treści legalnie, np. na licencji Creative Commons.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.