Co to jest localhost?

ForumCo to jest localhost?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, potrzebuję pomocy w zrozumieniu pojęcia "localhost". Co to dokładnie jest i w jakim kontekście jest używane? Chcę nauczyć się programowania i tworzenia stron internetowych, a localhost jest jednym z terminów, których często używają programiści webowi. Dzięki za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Localhost to adres IP używany przez system operacyjny, aby zwrócić żądanie do siebie samego. Jest to wirtualne miejsce, w którym możesz uruchomić swoje projekty i testować swoje strony internetowe przed udostępnieniem ich publicznie na serwerze internetowym.

Kiedy używasz terminu localhost, oznacza to, że chcesz uzyskać dostęp do swojego projektu lub strony internetowej na swoim własnym komputerze, zamiast na zdalnym serwerze internetowym. Adres localhost zawsze odpowiada adresowi IP 127.0.0.1.

Używanie localhost jest bardzo przydatne podczas tworzenia i testowania projektów lokalnie, ponieważ pozwala na szybką iterację i rozwiązywanie błędów bez potrzeby udostępniania projektu publicznie. Aby korzystać z localhost, musisz mieć zainstalowany na swoim komputerze serwer WWW, tak jak Apache lub Nginx, oraz interpreter języka programowania, np. PHP.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.