Co zainstalować na VPS?

ForumCo zainstalować na VPS?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Jakie oprogramowanie zainstalować na VPS? Czy może ktoś polecić mi jakieś konkretne rozwiązania? Szukam informacji na temat tego, jakie oprogramowanie najlepiej zainstalować na VPS. Chciałbym wiedzieć, jakie aplikacje będą najlepiej działać na moim serwerze wirtualnym i jakie będą najlepsze do moich potrzeb. Chętnie poznam opinie innych użytkowników na temat tego, co im się sprawdzało i jakie oprogramowanie polecą. Doceniam wszelką pomoc i porady.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 9 miesięcy ago

Oprogramowanie, które powinno zostać zainstalowane na VPS, zależy od wielu czynników, takich jak cel VPS, rodzaj aplikacji, które zostaną na nim uruchomione, a także preferencje użytkownika. Istnieją jednak pewne narzędzia i aplikacje, które są powszechnie używane na VPS, takie jak:

  • System operacyjny: należy wybrać odpowiedni system operacyjny, który będzie kompatybilny z oprogramowaniem, które chcemy zainstalować na VPS.
  • Serwer WWW: Apache lub Nginx to popularne wybory dla serwera WWW, które umożliwiają hostowanie stron internetowych i aplikacji.
  • Bazy danych: popularnymi opcjami są MySQL, PostgreSQL i MongoDB.
  • Aplikacje do zarządzania serwerem: np. cPanel, Plesk czy Webmin, ułatwiające zarządzanie VPS.
    Inne narzędzia: SSH, FTP, SFTP, Git, Node.js, PHP, Python, Ruby i wiele innych.

Ostateczny wybór oprogramowania zależy od potrzeb użytkownika, jednak warto zwrócić uwagę na popularność, funkcjonalność i bezpieczeństwo danego oprogramowania przed instalacją na VPS.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.