Czy można sprawdzic na jakie strony ktos wchodził?

ForumCzy można sprawdzic na jakie strony ktos wchodził?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim!
Mam pytanie dotyczące prywatności w internecie. Czy jest możliwe sprawdzenie, na jakie strony internetowe ktoś wchodził? Czy istnieją sposoby na sprawdzenie historii przeglądania innej osoby?
Nie mam zamiaru naruszać prywatności innej osoby, ale jestem zaniepokojony, że ktoś może korzystać z mojego komputera i przeglądać strony, których nie powinien. Czy istnieją bezpłatne lub niedrogie narzędzia lub programy, które mogę użyć, aby sprawdzić, na jakie strony internetowe ktoś wchodził?
Zastanawiam się również, czy takie działanie jest zgodne z prawem i czy jest to etyczne. Czy powinienem poprosić o zgodę tej osoby przed sprawdzeniem historii przeglądania?
Będę wdzięczny za wszelką pomoc i sugestie dotyczące prywatności i bezpieczeństwa w internecie. Dziękuję z góry!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 9 miesięcy ago

Otwarte i szczere komunikowanie się z innymi ludźmi, w tym w przypadku podejrzeń co do ich zachowania online, jest ważne i zasadnicze. Właściwie to sprawdzanie historii przeglądania innej osoby bez jej zgody jest nieetyczne i może naruszać prywatność innej osoby.

Jeśli jesteś zaniepokojony, że ktoś może korzystać z twojego komputera, możesz zabezpieczyć swoje konto hasłem i/lub zainstalować program antywirusowy i program do monitorowania aktywności na swoim komputerze. Jednakże, jeśli nie masz konkretnych podejrzeń, że ktoś korzysta z twojego komputera, lepiej być ostrożnym i nie naruszać prywatności innych ludzi.

Jeśli zdecydujesz się na sprawdzenie historii przeglądania innej osoby, powinieneś wcześniej uzyskać jej zgodę. Sprawdzanie historii przeglądania bez zgody innej osoby może naruszać jej prywatność i może prowadzić do poważniejszych problemów prawnych.

Ważne jest, aby pamiętać, że prywatność w internecie jest równie ważna, jak w rzeczywistości, a my jako użytkownicy internetu powinniśmy szanować prywatność innych ludzi, tak jak szanujemy swoją własną.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.