Czy można założyć fikcyjne konto na Facebooku?

ForumCzy można założyć fikcyjne konto na Facebooku?
Gość zapytał 8 miesięcy ago

Cześć, mam pytanie odnośnie zakładania fikcyjnego konta na Facebooku. Czy jest to dozwolone i legalne? Często używam Facebooka do komunikacji z rodziną i przyjaciółmi, ale chciałbym stworzyć konto, które będzie służyło jedynie celom biznesowym lub marketingowym. Czy w takim przypadku mogę użyć fikcyjnego imienia i nazwiska, a nie swojego prawdziwego? Jakie są konsekwencje, jeśli złamię regulamin Facebooka w tym zakresie? Z góry dziękuję za odpowiedź i proszę o porady od osób, które mają doświadczenie w tym temacie lub znają się na prawie w internecie.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 8 miesięcy ago

Zgodnie z regulaminem Facebooka, nie jest dozwolone tworzenie konta pod fałszywym imieniem i nazwiskiem. Właściciele konta muszą podawać prawdziwe dane osobowe, co jest wymagane przez Facebooka w celu zapewnienia bezpieczeństwa użytkowników i ograniczenia oszustw. W przypadku naruszenia tych zasad, Facebook ma prawo zablokować konto, a osoba naruszająca regulamin może zostać ukarana przez odpowiednie organy prawne.

Jeśli chcesz użyć Facebooka do celów biznesowych lub marketingowych, warto rozważyć utworzenie strony firmowej lub fanpage'a, a nie korzystanie z osobistego konta. Strony te pozwalają na promowanie produktów i usług oraz komunikowanie się z klientami, a ich utworzenie jest zgodne z regulaminem Facebooka.

Podsumowując, tworzenie fikcyjnego konta na Facebooku jest niezgodne z regulaminem platformy, a jego utworzenie może skutkować zablokowaniem konta lub innymi konsekwencjami prawno-karnymi. Zamiast tego, warto rozważyć założenie strony firmowej lub fanpage'a, które są zgodne z regulaminem i pozwalają na wykorzystanie Facebooka w celach biznesowych.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.