Czym jest Web 30?

ForumCzym jest Web 30?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hejka

Ostatnio natknąłem się na termin "Web 3.0" i zaciekawiło mnie, czym dokładnie jest i jak wpływa na przyszłość internetu. Zwracam się do Was z prośbą o wyjaśnienie i społecznościową perspektywę na ten temat.

Dotychczas byłem zaznajomiony z pojęciem Web 2.0, które opisywało interaktywny charakter internetu, skupiający się na treści generowanej przez użytkowników. Teraz dowiaduję się o Web 3.0 i chciałbym lepiej zrozumieć jego znaczenie i potencjał.

Czy ktoś może mi wytłumaczyć, czym dokładnie jest Web 3.0? Jakie są główne cechy i innowacje, które definiują ten etap rozwoju internetu? Czy to tylko kolejna nazwa dla nowych technologii, czy istnieje jasne rozgraniczenie między Web 2.0 a Web 3.0?

Dodatkowo, jakie są Wasze oczekiwania i spostrzeżenia na temat Web 3.0? Czy uważacie, że wpłynie on znacząco na nasze doświadczenie w internecie i jakie korzyści może przynieść dla użytkowników?

Bardzo mi zależy na Waszym udziale i społecznościowej perspektywie. Wierzę, że Wasza wiedza i doświadczenie pomogą mi lepiej zrozumieć ten dynamicznie rozwijający się obszar internetu.

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i informacje, którymi się podzielicie. Czekam z niecierpliwością na Wasze opinie i dyskusję na temat Web 3.0!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Dawid odpowiedział 9 miesięcy ago

Dokładnie, nie ma jednoznacznej definicji Web 30 w branży internetowej. Być może ktoś użył tego terminu, aby opisać hipotetyczną przyszłość internetu, ale w obecnej rzeczywistości nie istnieje standard lub koncepcja związana z tym terminem. Zamiast szukać konkretnych informacji na temat Web 30, warto skupić się na obecnych trendach i innowacjach w branży internetowej, takich jak sztuczna inteligencja, blockchain czy rozszerzona rzeczywistość.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.