Dlaczego strona nie jest bezpieczna?

ForumDlaczego strona nie jest bezpieczna?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, mam pytanie odnośnie bezpieczeństwa strony internetowej, której używam. Przy próbie otwarcia strony, czasami otrzymuję ostrzeżenie o tym, że strona może być niebezpieczna. Czy ktoś może mi powiedzieć, dlaczego to się dzieje i co to oznacza? Czy muszę martwić się o bezpieczeństwo moich danych, gdy korzystam z tej strony? Jak mogę sprawdzić, czy ta strona jest naprawdę niebezpieczna? Z góry dziękuję za pomoc i wszelkie informacje na ten temat!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 9 miesięcy ago

Cześć,

otrzymywanie ostrzeżeń o niebezpieczeństwie strony może oznaczać wiele różnych rzeczy. Jedną z przyczyn może być brak aktualizacji certyfikatu SSL strony, co może wskazywać na to, że strona nie jest zabezpieczona, a Twoje dane osobowe mogą być zagrożone. Inne przyczyny mogą obejmować próby przekierowania na podejrzane strony lub ataki typu phishing.

Aby sprawdzić, czy strona jest naprawdę niebezpieczna, możesz użyć narzędzi do sprawdzania bezpieczeństwa strony internetowej, takich jak Google Safe Browsing lub Norton Safe Web. Te narzędzia analizują witrynę pod kątem potencjalnych zagrożeń i ostrzegają użytkowników przed niebezpiecznymi stronami.

W każdym przypadku, jeśli otrzymujesz ostrzeżenie o niebezpieczeństwie, powinieneś zachować ostrożność i unikać podawania prywatnych informacji na tej stronie. Jeśli jest to strona, której używasz regularnie i uważasz, że powinna być bezpieczna, możesz skontaktować się z właścicielem strony lub dostawcą usług hostingowych, aby uzyskać więcej informacji i rozwiązać problem.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.