Gdzie i jak założyć profil zaufany?

ForumGdzie i jak założyć profil zaufany?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć, szukam pomocy w założeniu profilu zaufanego. Czy ktoś mógłby mi doradzić, gdzie i jak to zrobić? Przeczytałem już wiele poradników, ale wciąż mam wątpliwości. Czy konieczne jest użycie kwalifikowanego podpisu elektronicznego, czy wystarczy profil zaufany? Czy można to zrobić online, czy trzeba iść do urzędu? I gdzie najlepiej założyć ten profil, w banku czy w urzędzie? Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki i sugestie!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 9 miesięcy ago

Profil zaufany to elektroniczne narzędzie pozwalające na identyfikację użytkownika w internecie i podpisywanie dokumentów elektronicznych. Aby założyć profil zaufany, konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego lub paszportu, a także podanie swojego numeru PESEL. Można to zrobić online, korzystając z usługi eGO lub w urzędzie, np. urzędzie miasta lub urzędzie skarbowym.

Nie jest konieczne posiadanie kwalifikowanego podpisu elektronicznego do założenia profilu zaufanego, ale jeśli chcesz podpisywać dokumenty elektronicznie, będzie to konieczne.

Jeśli chodzi o to, gdzie najlepiej założyć profil zaufany, to zależy to od Twoich preferencji i potrzeb. Można to zrobić w banku, ale również w urzędzie. Warto porównać oferty różnych instytucji i wybrać tę, która najbardziej odpowiada Twoim wymaganiom.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.