Gdzie szukać zagranicznych artykułów?

ForumGdzie szukać zagranicznych artykułów?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Witajcie! Szukam dobrych źródeł zagranicznych artykułów do celów edukacyjnych i badawczych. Chciałbym zapytać, gdzie najlepiej szukać tego rodzaju materiałów? Czy macie jakieś sprawdzone strony internetowe lub portale z artykułami po angielsku lub w innych językach? Interesują mnie przede wszystkim artykuły z dziedzin naukowych, takich jak biologia, chemia, fizyka czy medycyna, ale nie tylko. Czy znacie może jakieś sposoby na znalezienie wartościowych artykułów z innych krajów? Będę bardzo wdzięczny za wszelkie wskazówki i rady w tej kwestii! Z góry dziękuję!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olek odpowiedział 6 miesięcy ago

Cześć! Oto kilka propozycji, które mogą Ci pomóc w znalezieniu wartościowych źródeł zagranicznych artykułów do celów edukacyjnych i badawczych:

  • Bazy danych naukowych - Warto skorzystać z baz danych naukowych takich jak Scopus, Web of Science, PubMed, SpringerLink, ScienceDirect, czy JSTOR, gdzie można znaleźć wiele artykułów naukowych z różnych dziedzin.
  • Większość z nich oferuje płatny dostęp do pełnych tekstów artykułów, ale wiele z nich oferuje także bezpłatny dostęp do abstraktów.
  • Biblioteki uniwersyteckie - Biblioteki uniwersyteckie to idealne miejsce do znalezienia wartościowych źródeł zagranicznych artykułów. W wielu bibliotekach można skorzystać z baz danych naukowych, katalogów bibliotecznych i innych źródeł informacji. Warto zapytać bibliotekarzy o pomoc w znalezieniu potrzebnych materiałów.
  • Google Scholar - To wyszukiwarka internetowa, która umożliwia wyszukiwanie artykułów naukowych, publikacji, prac naukowych i innych materiałów z różnych dziedzin. Google Scholar oferuje wiele opcji filtrowania wyników wyszukiwania, co pozwala na łatwiejsze znalezienie potrzebnych materiałów.
  • Konferencje naukowe - Warto śledzić informacje o konferencjach naukowych w danym kraju lub zagranicą. To doskonała okazja do zdobycia wiedzy z danego obszaru oraz poznania specjalistów z branży.
  • Portale i czasopisma naukowe - Warto śledzić portale naukowe i czasopisma naukowe z różnych dziedzin, np. Nature, Science, The Lancet, czy New England Journal of Medicine, które oferują publikacje w języku angielskim i innych językach.
  • Media społecznościowe - Warto śledzić grupy naukowe na Facebooku, Twitterze czy LinkedInie, które umożliwiają wymianę informacji naukowych i kontakt z naukowcami z różnych krajów.

Mam nadzieję, że powyższe wskazówki pomogą Ci w znalezieniu wartościowych źródeł zagranicznych artykułów. Życzę powodzenia w poszukiwaniach!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.