Gdzie zgłosić włamanie do komputera?

ForumGdzie zgłosić włamanie do komputera?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim,
ostatnio miałem nieprzyjemność z włamaniem do mojego komputera i chciałbym się dowiedzieć, gdzie mogę to zgłosić. Zależy mi na tym, aby jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, zanim sytuacja pogorszy się jeszcze bardziej. Czy ktoś miał podobną sytuację i wie, gdzie zgłosić włamanie? Czy to powinienem zrobić na policji czy na jakiejś specjalnej stronie internetowej? Bardzo proszę o pomoc, ponieważ jest to dla mnie bardzo ważne. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 9 miesięcy ago

Jeśli masz podejrzenia o włamanie na swoje konto lub komputer, powinieneś jak najszybciej podjąć odpowiednie kroki, aby zabezpieczyć swoje dane i urządzenie. Pierwszym krokiem powinno być zmiana hasła na wszystkich swoich kontach i upewnienie się, że używasz silnego hasła i dwuskładnikowej autoryzacji, jeśli jest to możliwe.

Jeśli chcesz zgłosić włamanie, możesz skontaktować się z policją i złożyć zawiadomienie o przestępstwie. Możesz również zgłosić włamanie na swoje konto lub komputer na platformach internetowych takich jak CERT Polska lub NASK. Zgłoszenie takie powinno zawierać jak najwięcej szczegółów na temat włamania, takich jak data, godzina, nazwa konta lub urządzenia, które zostało zhakowane.

Pamiętaj, że zgłoszenie włamania może pomóc nie tylko w odzyskaniu kontroli nad swoim kontem lub urządzeniem, ale także w zidentyfikowaniu i ściganiu osoby, która dopuściła się przestępstwa.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.