Ile lat jest internet w Polsce?

ForumIle lat jest internet w Polsce?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Czy ktoś wie, ile lat istnieje internet w Polsce? Słyszałem wiele różnych opinii i chciałbym poznać dokładną odpowiedź. Czy może ktoś podzielić się informacjami na ten temat? Interesuje mnie, kiedy internet zaczął być dostępny w Polsce i jakie były początkowe formy jego wykorzystania. Czy może ktoś z was był na bieżąco z rozwojem internetu w Polsce i może podzielić się swoją wiedzą?

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Piotrek odpowiedział 9 miesięcy ago
  • Historia Internetu w Polsce sięga początków lat 90. XX wieku, kiedy to pojawiły się pierwsze polskie serwery internetowe oraz uruchomiono pierwsze połączenia internetowe między Polską a zagranicą.
  • W 1991 roku powstała Fundacja "Nowy Świat" - pierwsza organizacja zajmująca się promocją i rozwojem Internetu w Polsce.
  • W 1992 roku uruchomiono pierwszy polski serwer WWW, a w 1993 roku powstał pierwszy polski portal internetowy - Interia. Od tego czasu internet w Polsce dynamicznie się rozwijał, a wraz z nim powstawały coraz to nowe usługi i aplikacje.
  • W 2004 roku rozpoczęto proces wprowadzania sieci 3G, a w 2011 roku Polska stała się liderem w Europie pod względem liczby internautów korzystających z sieci szerokopasmowej.
  • Obecnie w Polsce internet jest już nieodłącznym elementem życia codziennego, a korzystanie z niego stało się powszechne zarówno wśród młodszych, jak i starszych użytkowników.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.