Jak napisać przypis ze strony internetowej?

ForumJak napisać przypis ze strony internetowej?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Hej,

Na przykładzie jednego artykułu nie bardzo wiem, jak napisać przypis ze strony internetowej. Czy muszę znać jakieś specjalne zasady i formatowanie, aby to zrobić? Jakie elementy powinien zawierać taki przypis? Czy jest jakaś specjalna struktura, którą powinienem zastosować? Czy mogę zamieścić link do strony internetowej jako przypis, czy powinienem to zrobić inaczej? Chcę napisać artykuł naukowy, który będzie opierał się na wielu różnych źródłach, więc chciałbym wiedzieć, jak napisać poprawne przypisy do stron internetowych. Z góry dziękuję za pomoc!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Olaf odpowiedział 9 miesięcy ago

Tak, istnieją specjalne zasady i formatowanie dla przypisów ze stron internetowych w artykułach naukowych. Aby napisać poprawny przypis, należy podać kilka informacji:

  • Autor (jeśli jest dostępny)
  • Tytuł strony internetowej
  • Nazwę witryny (jeśli różni się od nazwy strony)
  • Data publikacji lub aktualizacji
  • Data, kiedy uzyskano dostęp do strony
  • Adres URL

Formatowanie może się różnić w zależności od wybranej przez Ciebie metodologii cytowania, takiej jak APA, MLA, Chicago itp. Przykładowo, w metodologii APA przypis ze strony internetowej powinien wyglądać następująco:

  • Nazwisko autora, Inicjał(y) imienia. (rok publikacji). Tytuł strony internetowej. Nazwa witryny. Data publikacji lub aktualizacji. Data dostępu. Adres URL.
  • Przykładowy przypis zgodny z powyższym formatowaniem mógłby wyglądać tak:
  • Smith, J. (2022). The effects of social media on mental health. Psychology Today. Retrieved May 4, 2023, from https://www.psychologytoday.com/us/blog/brainsnacks/202203/the-effects-social-media-mental-health
  • Warto zaznaczyć, że adres URL powinien być dokładny i prowadzić bezpośrednio do strony, na którą się odwołujesz. Często adresy te zawierają długie łańcuchy znaków, dlatego warto je skrócić przy użyciu narzędzi do skracania linków.

Pamiętaj, że przy pisaniu artykułu naukowego warto skonsultować się z wytycznymi redakcyjnymi czasopisma, w którym chcesz opublikować swój artykuł. Zwykle zawierają one wytyczne dotyczące formatowania przypisów i bibliografii.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.