Jak nazywają się części strony internetowej?

ForumJak nazywają się części strony internetowej?
Gość zapytał 9 miesięcy ago

Cześć wszystkim, szukam pomocy w zrozumieniu terminologii używanej w projektowaniu stron internetowych. Chciałbym wiedzieć, jak nazywają się poszczególne części strony, takie jak nagłówek, stopka, menu, treść, itp. Zdaję sobie sprawę, że terminologia może się różnić w zależności od projektu, ale chciałbym poznać podstawowe nazwy, aby móc porozumiewać się z innymi projektantami i programistami. Czy ktoś mógłby mi pomóc i podzielić się swoją wiedzą? Z góry dziękuję!

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Michał odpowiedział 9 miesięcy ago

Oczywiście, z przyjemnością pomogę! Oto kilka podstawowych nazw części strony internetowej:

  • Nagłówek (ang. header) – to górna część strony, zawierająca zwykle logo, nazwę witryny, menu nawigacyjne i inne ważne elementy.
  • Treść (ang. content) – to główna część strony, gdzie umieszcza się informacje, zdjęcia, filmy i inne elementy, które stanowią sedno witryny.
  • Stopka (ang. footer) – to dolna część strony, zwykle zawierająca informacje o prawach autorskich, polityce prywatności, kontakt do właściciela witryny i inne elementy.
  • Menu (ang. navigation) – to zestaw odnośników lub przycisków umieszczonych zwykle w nagłówku lub bocznym panelu nawigacyjnym, umożliwiających użytkownikom przemieszczanie się po stronie internetowej.
  • Pasek boczny (ang. sidebar) – to boczna część strony, w której umieszcza się dodatkowe informacje, takie jak kategorie, popularne posty, reklamy i inne elementy.
  • Slider (ang. slider) – to dynamiczny element strony, który umożliwia wyświetlanie różnych treści lub zdjęć w interaktywny sposób.
  • Formularz (ang. form) – to interaktywny element strony, który umożliwia użytkownikom wprowadzenie i przesłanie informacji do właściciela witryny.

Oczywiście, terminologia projektowania stron internetowych może się różnić w zależności od projektu i projektanta, ale powyższe nazwy są powszechnie stosowane i stanowią dobry punkt wyjścia dla osób początkujących. Mam nadzieję, że pomogłem!

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.