Jak otworzyć stronę w PHP?

ForumJak otworzyć stronę w PHP?
Gość zapytał 6 miesięcy ago

Cześć, jestem początkującym programistą i potrzebuję pomocy w otwarciu strony internetowej napisanej w PHP. Próbowałem otworzyć ją w przeglądarce internetowej tak samo, jak zwykłą stronę HTML, ale wyświetla mi się tylko kod PHP zamiast strony. Czy ktoś może mi pomóc i podpowiedzieć, co robię źle? Czy potrzebuję specjalnego oprogramowania, aby otworzyć stronę PHP? Z góry dziękuję za pomoc.

Strony internetowe One Page, Single Page, tworzymy strony dla klientów z całej Polski
Sklepy internetowe - oferta sklepów internetowych GGSolutions
1 odpowiedzi
Szymon odpowiedział 6 miesięcy ago

Witaj! Wyświetlanie kodu PHP na stronie oznacza, że serwer, na którym znajduje się strona, nie przetworzył kodu PHP przed przesłaniem go do przeglądarki. Aby wyświetlić stronę PHP poprawnie, musisz uruchomić ją na serwerze, który obsługuje PHP. Jeśli masz swoją stronę internetową, możesz uruchomić ją na swoim komputerze, korzystając z oprogramowania do tworzenia serwera lokalnego, takiego jak XAMPP lub WAMP. W tym celu musisz ściągnąć i zainstalować odpowiednie oprogramowanie oraz przenieść swoją stronę na folder serwera. Następnie możesz uruchomić serwer lokalny i przeglądać stronę w przeglądarce, wpisując odpowiedni adres URL zgodny z ustawieniami serwera. W ten sposób będziesz mógł przetestować swoją stronę PHP na swoim komputerze bez potrzeby umieszczania jej na publicznym serwerze. Jeśli chcesz udostępnić swoją stronę PHP publicznie, musisz umieścić ją na publicznym serwerze, który obsługuje PHP, np. poprzez usługę hostingową.

Twoja prośba o kontakt została wysłana. Odezwiemy się najszybciej jak to możliwe.

Oops, coś poszło nie tak...

Wysyłając wiadomość oświadczam, że akceptuję politykę prywatności oraz zgadzam się na przechowywanie danych osobowych i przetwarzanie ich w celu kontaktu zwrotnego. Administratorem danych osobowych jest firma GGSolutions posługująca się NIP: 8151783671, mająca siedzibę w Rzeszowie.